ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8641570
*
nr 864 1570
Spegel
nutida, Slipat glas, 173 x 86
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2013
kl 19:23:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 20:53:01
1
150 kr
8/12 09:58:44
2
250 kr
8/12 12:16:32
3
Vinnande bud
8/12 20:37:36
2
350 kr
8/12 20:38:08
2
450 kr
8/12 20:38:30
2
600 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida slipat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 864 1570
Spegel
nutida, Slipat glas, 173 x 86
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 20:53:01 | 1 | 150 kr |
8/12 09:58:44 | 2 | 250 kr |
8/12 12:16:32 | 3 | Vinnande bud |
8/12 20:37:36 | 2 | 350 kr |
8/12 20:38:08 | 2 | 450 kr |
8/12 20:38:30 | 2 | 600 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida slipat glas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27